Зміни на ринку житла восени: вищі ціни, більше розстрочки та перерозподіл попиту

Після карантину дедалі популярнішим стає житло у передмісті, тому восени ціни на нього можуть підскочити на 15%. А от попит на однокімнатні квартири у Києві продовжує падати


3080 21.09.2020 в 23:49


Як зміниться ринок
житла восени

Традиційно восени ринок нерухомості починає оживати після літнього затишшя, але в цьому році всі звичні процеси змінив карантин. Розповідаємо, що буде з попитом та цінами на нерухомість цієї осені.

Що відбувається на ринку нерухомості

Карантин дуже вплинув на український ринок нерухомості. Будівництво нових об’єктів призупинилося, а попит суттєво впав. Тим не менш, у кінці літа та на початку осені ринок нерухомості поступово почав оживати.

Експерти розповідають, що будівництво призупинялося через те, що для того, аби побудувати багатоквартирний будинок, компанії-забудовнику потрібно акумулювати до 70% його кошторисної вартості, а таких грошей у багатьох просто немає. Про це розповідає експерт ринку нерухомості Чингіз.

«Собівартість будівництва односекційного 24-поверхового будинку в столиці обходиться забудовнику в середньому до 2,5-3 мільйонів доларів. Таких ресурсів у багатьох компаній-забудовників просто немає, а у великих гравців доходи від продажів перерозподіляються в будівництво нових проектів»,- пояснює експерт.

Він додає, що саме тому компанії часто реалізують проекти в партнерстві з іншими девелоперами. Тому що будувати тільки за рахунок продаваних квартир — це додатковий ризик. Адже може виявитися так, що компанія не будує, тому, що немає коштів від продажів, а продажі зупинилися через те, що немає динаміки на будмайданчику. На думку експерта, найближчим часом будівельному середовищу доведеться переформовуватися.

Вікторія, експерт ринку нерухомості, розповідає, що активно на ринок цієї осені вплинуть три фактори: місцеві вибори, карантин і курс валют. Вона додає, що покупець все частіше звертає увагу на невеликі компанії з відмінною репутацією, відмовляючись від проектів великих гравців.

«Важливим залишається питання наявності у забудовника достатньо власних ресурсів для фінансування будівництва», — каже вона.

 

Вы должны войти, чтобы оставить комментарий Войти

Место свободно