Вигодной обмін в Харкові і на Барабашово: переваги і особливості

Лайфхак з обміну валюти

В останні пару років рух курсу рубля було схоже на американські гонки. У подібних ситуаціях експерти завжди рекомендують не панікувати. Але коли справа стосується особистих накопичень зберігати спокій якось складно. Спеціально для людей зі слабкими нервами Порівняй підготував п’ять порад, як вигідно міняти валюту.

1. Міняти великі суми
Якщо вуличне табло обмінного пункту обіцяє хороший курс, то це не означає, що дійсно вийде вигідно конвертувати валюту. Пільговий курс може поширюватися тільки на великі суми. Тому перед купівлею / продажем потрібно обов’язково запитати у касира, за яким курсом пройде саме ваша операція.

Найчастіше банки дають знижки при операціях від $ 5000-10000, розповідає начальник відділу казначейських ризиків і трансфертного ціноутворення ВТБ 24 Володимир Кущев.

«У великих банках курс на табло, як правило, встановлюється від однієї одиниці валюти. Описана практика більше характерна для «сірих» обмінників », — коментує начальник відділу корпоративної конверсії та регіонального розвитку Бінбанку Станіслав Макаров.

Тому експерти рекомендують користуватися при обміні тільки банківськими відділеннями, де також часто зустрічаються градації по сумі угоди, але всі умови прозорі.

2. Міняти вранці або вдень з понеділка по п’ятницю
Найвигідніше час для покупки валюти — денні години в будні дні. «Це пов’язано з розкладом роботи біржі і з іншими особливостями внутрішніх процесів», — пояснює Станіслав Макаров з Бінбанку.

Банки встановлюють свій курс, орієнтуючись на котирування торгів на валютній біржі, яка не працює в суботу та неділю. Тому перед тим як піти на вихідні чи свята банки закладають в курс ризики того, що після повернення з них їм доведеться поповнювати свої валютні запаси після продажу клієнтам в неробочі дні вже по зростанню курсу.

Такий же логіки кредитні організації дотримуються з вечірніми і ранковими курсами. «На біржі основна маса торгів йде в першій половині дня. Тому в цей час банк встановлює вузький спред (різницю) між своїм курсом і курсом біржі, — зазначає Володимир Кущев. — Це стосується не тільки покупки готівкової валюти, але і операцій через інтернет-банк ».

Різниця в курсах, за його словами, залежить від різкості курсових стрибків. У 2012-2013 роках вона була не така суттєва, але сьогодні можна значно заощадити, якщо міняти валюту в будній день.

Вы должны войти, чтобы оставить комментарий Войти

Место свободно