Валютна іпотека. Мораторій скоро скасують, НБУ закликав позичальників готуватися до цього вже зараз

Дія мораторію на стягнення валютної іпотеки завершиться у квітні 2021 року, але в НБУ радять боржникам та банкам вже розпочати переговори


6903 19.10.2020 в 08:24


Мораторый на стягнення 
житла скоро припинить свою дію

Після завершення у квітні 2021 року терміну дії мораторію у сфері валютної іпотеки банки зможуть стягувати заставне майно (квартири та будинки), тому банкам та позичальникам варто вже зараз розпочати переговори. Про це йдеться на Facebook-сторінці НБУ.

«Не варто чекати ще півроку, щоб владнати проблеми із валютною іпотекою. Вже зараз варто повторити спроби провести перемовини та знайти прийнятне для обох сторін рішення», – зазначається у повідомленні.

Що саме радить регулятор

У Нацбанку підкреслюють, що дія мораторію жодним чином не заважає реструктуризації заборгованості. Крім того, банки вважають стягнення застави надзвичайним заходом і, за можливості, намагаються врегулювати проблеми мирним шляхом.

При цьому боржники, які сядуть за стіл переговорів із банком та сумлінно обслуговуватимуть реструктуризований борг, точно не залишаться без житла.

Саме реструктуризацію заборгованості у Нацбанку вважають оптимальним рішенням для обох сторін.

Умови реструктуризації можуть передбачати прощення частини боргу та скасування будь-яких штрафів чи пені. А залишок кредиту погашатиметься виключно в розмірі ринкової вартості житла. Фактично, потрібно оплатити лише ті реальні квадратні метри за поточною ринковою ціною, в яких боржник наразі проживає.

Більш того, сторони завжди можуть домовитись і про інші, більш лояльні умови для позичальника.

«Якщо в історії мораторію нарешті вдасться поставити крапку, наслідки будуть сприятливими не лише для банків. Вищий рівень захисту власних прав дозволить банкам активніше кредитувати та знизити ставки за іпотечними кредитами. Щойно банкам вдасться позбавитись обтяжливого спадку проблемної іпотеки, вони нарешті зможуть дати їй другий шанс. Адже житлове кредитування завжди було і залишатиметься цікавим напрямом», – зазначають в НБУ.

 

Вы должны войти, чтобы оставить комментарий Войти

Место свободно