Орендна нерухомості в карантин: заплатимо лише за комуналку? Зеленський підписав закон

Орендарі зможуть платити тільки за комунальні послуги: правила карантинної оренди знову оновили


3982 16.07.2020 в 00:03


Правила оренди знову оновили

13 липня Президент України підписав Закон № 692-IX про державну підтримку сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу у зв’язку з дією карантинних обмежувальних заходів (законопроект № 3377). Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Законом також передбачені зміни до п.14 Прикінцевих та перехідних положень Цивільного кодексу України, а саме:

— Установити, що з моменту встановлення карантину і до його скасування, плата за користування нерухомим майном (його частиною) підлягає зменшенню за вимогою наймача, який здійснює підприємницьку діяльність з використанням цього майна, впродовж усього часу, коли майно не могло використовуватися в підприємницькій діяльності наймача в повному обсязі через запроваджені обмеження та (або) заборони.

Цены на жилье вырастут? Как на цену квартир повлияет смена главы НБУ и закон о риелторах

— Розмір плати за користування майном не може перевищувати сукупний (пропорційно до орендованої площі) обсяг витрат, які наймодавець здійснив або повинен буде здійснити за відповідний період для внесення плати за землю, сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, і сплати вартості комунальних послуг.

— Зазначені витрати покладаються на наймача як плата за користуванням майном за відповідний період пропорційно площі нерухомого майна, яку він наймає відповідно до договору, якщо договором не передбачений обов’язок наймача самостійно сплатити ці витрати повністю або частково.

— Ця норма не поширюється на суб’єктів господарювання, які впродовж дії карантину фактично здійснювали діяльність з використанням цього майна в своїй господарській діяльності в повному обсязі, а також на договори найму майна, яке належить територіальній громаді.

Нагадаємо, зараз встановлено, що на час дії карантину, обставиною зменшення або звільнення від орендної плати також може бути запроваджена заборона на певні види господарської діяльності з використанням орендованого майна, або заходи, що забороняють доступ до такого майна третіх осіб.

Повышение цен на электроэнергию: возможен рост тарифов для населения и бизнеса в 7-10 раз — эксперт 

Читайте також: раніше ми писали на що слід звернути увагу при виборі шпаклівки та як досягти найкращого результату від фінішного етапу шпаклювання 

Источник:
biz
 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Подтвердите, что Вы не бот — выберите человечка с поднятой рукой:

Место свободно