Криза та ринок нерухомості. Чого слід чекати і як діяти

Кризи і нерухомість. Через що ми пройшли, що ще чекає


1588 05.05.2020 в 07:39


Криза та нерухомість. Що робити?

Криза 2020 року була очікувана — її чекали в 2018, потім в 2019, і ось в 2020 вона сталася. Давайте згадаємо, чому відбувалися попередні кризи і як при цьому почувався ринок нерухомості, повідомляє столичний девелопер.


2008

Світову кризу спровокувала бездумна видача іпотечних кредитів, з яких формувалися портфелі для подальшого продажу. Далі під них випускали деривативи, а потім деривативи на деривативи. Так роздувалася піраміда вже вторинних цінних паперів.

Ці свопи (операція у вигляді обміну різноманітними активами, в якій укладення угоди про покупку (продаж) супроводжується укладанням контругоди про зворотний продаж (купівлю) того ж товару через певний термін на тих самих або інших умовах) продавалися, перепродувалися, а потім під ці свопи бралися інші кредити. І надувалася бульбашка, яка й лопнула. В Україні на 60% девальвувала гривня, масово закривалися підприємства, скорочували працівників, платоспроможність була на нулі, а люди, які взяли валютну іпотеку, опинилися в заручниках — їхні кредити стали просто непідйомними.

 

Вы должны войти, чтобы оставить комментарий Войти

Место свободно