Як зміняться міста під впливом пандемії: шість концептів (ФОТО, ВІДЕО)

Протягом всієї історії людства пандемії істотно впливали на розвиток мегаполісів. Як на міста світу вплине COVID-19?


903 27.05.2020 в 10:32


Як пандемія вплине на міста

Хвороби формують міста. Деякі з найбільш знакових подій у сфері міського планування та управління, наприклад, створення лондонської Столичної робітничої ради та каналізація Лондона, стали відповіддю на спалахи холери у 1850-х роках, що забрали 10 тис життів.

Тепер до списку інфекційних захворювань, що включає іспанський грип 1918 року в Нью-Йорку та Мехіко, епідемію вірусу Ебола в Західній Африці у 2014 році, приєднується COVID-19.

Урбаністи вважають, що після закінчення пандемії світ загалом і міста зокрема позбудуться наївного переконання, що «з нами нічого не станеться», і будуть більш відповідально забезпечувати стійкість до майбутніх пандемій.

«Ми можемо бути впевнені в одному: нас підстерігають інші лиха. Підготовка до наступної надзвичайної ситуації повинна початися сьогодні», – вважає редактор видання Smart Cities World Сью Уїк.

Представляємо публікації найбільш авторитетних світових видань, щоб з’ясувати, як, на думку експертів у сфері містобудування, пандемія COVID-19 вплине на розвиток міст світу.

6. Популяризація альтернатив громадському та автомобільному транспорту

Боротьба з пандемією радикально скоротила кількість пасажирів у громадському транспорті. Мери багатьох міст перекривають вулиці для руху громадського транспорту і приватних автомобілів, стимулюючи розвиток велосипедної інфраструктури.

Мер Боготи (Колумбія) Клаудіа Лопес оголосила, що відома у 2,5 тис містах світу традиція Ciclovia(закриття в певні дні тижня низки вулиць для авто і відкриття їх для велосипедистів, пішоходів і бігунів) діятиме не тільки в неділю, а й в інші дні.

У результаті понад 76 км перекритих вулиць міста стали доступні для пересування на велосипеді. Вони доповнили постійну мережу міських велосипедних доріжок протяжністю 500 км.

 

Ciclovia в Медельїні (Колумбія), 2017 рік


CicLAvia в Лос-Анджелесі (США), 2019 рік

Спостерігається сплеск активності велосипедистів у Нью-Йорку, Філадельфії, деяких містах Китаю. Збільшення велосипедного трафіку підвищило увагу жителів до безпеки велосипедної інфраструктури.

У відповідь на заклик мера Нью-Йорка Білла де Блазі «їздити на велосипеді або ходити на роботу пішки» неприбуткова організація «Транспортні альтернативи» подала в мерію петицію з вимогою екстреного розширення мережі велодоріжок та інших змін міської інфраструктури.

 

Вы должны войти, чтобы оставить комментарий Войти

Место свободно