Іпотека під 10% річних: що з нею не так і чому не стала масовим явищем

Масовою іпотекою під 10% річних так і не стала, в чому причина


466 02.10.2020 в 09:00


Недоступна «доступна іпотека»

Кількість звернень до банків із метою отримати схвалення на іпотечний кредит за літо виросло в три-чотири рази, але масовою іпотеку в Україні поки не назвеш. Та й з доступною, мабуть, президент погарячкував.

Масовою іпотека буде в тому випадку, якщо кожна третя угода на ринку укладається за допомогою банківської позики. У нас не те, що кожна 10, навіть не кожна 20 квартира купується так. І на те є цілком обґрунтовані причини.

Іпотека під 10% лише на перший рік

Перш за все, цей відсоток за кредитом. 10% річних, які так активно обговорюють останнім часом, спецумови у кількох банках і тільки на перший рік.

Вже з другого за обслуговування кредиту людина платить за плаваючою ставкою. В її основі — індекс UIRD + маржа банку-позичальника в розмірі 3-4%. Сумарно — десь 13-15%

Індекс UIRD — індекс на підставі ставок за депозитами 20-ти найбільших банків України. Він переглядається та змінюється в залежності від кон’юнктури ринку.

Доступні ставки за кредитами повинні бути на рівні 2-5%, для цього нам потрібне зменшення облікової ставки, бажання українців нести гроші на депозити під невеликий відсоток і готовність банків фінансувати іпотеку не без допомоги грошей держави (фінансування банків Мінфіном).

 

Вы должны войти, чтобы оставить комментарий Войти

Место свободно