Бізнес не повинен платити високі штрафи за порушення маскового режиму клієнтами – ЄБА

Європейська бізнес асоціація (ЄБА) закликає не запроваджувати нові штрафи для громадських закладів за недотримання їхніми відвідувачами маскового режиму


782 11.08.2020 в 08:32


Бізнес не має платити
штрафи за клієнтів без маски

У Верховній Раді України у липні 2020 року було зареєстровано законопроєкти №3890 та №3891, які, на думку фахівців ЄБА, встановлюють надмірну відповідальність бізнесу та запроваджують обтяжливі штрафи за дії відвідувачів комерційних закладів. В асоціації вважають, що норми вищезгаданих документів порушують принцип справедливості, значно обтяжують діяльність бізнесу.

Так, законопроєкт №3890 передбачає штраф для громадських закладів за невжиття заходів щодо перебування відвідувачів без засобів індивідуального захисту, а також пропуск (допуск) їх у такі місця. За даними ЄБА, представники таких закладів забезпечують контроль за наявністю маски у відвідувача на вході в приміщення, проте спостерігати за дотриманням маскового режиму протягом усього часу перебування особи у приміщенні доволі складно, оскільки необхідно залучати додатковий ресурс.

При цьому, за таке порушення пропонується стягувати штраф від 3 400 грн до 5 100 грн за одного відвідувача. Втім, зазначають у ЄБА, чинне законодавство вже передбачає штраф для посадових осіб такого закладу, тож встановлення додаткового стягнення за аналогічне порушення є нелогічним та створює фінансовий тягар для бізнесу. До того ж, велика різниця в розмірах штрафу, який пропонується накладати на бізнес, і штрафу для фізичної особи, яка зняла маску (170-255 грн), створює простір для недобросовісної конкуренції. Наприклад, припускають в асоціації, з’являється ризик навмисного направлення до конкурента особи, яка зніме маску в його приміщенні.

 

Вы должны войти, чтобы оставить комментарий Войти

Место свободно